O nás

Slovenské korporátne bankovníctvo s medzinárodným presahom

Potreba mať spoľahlivých a profesionálnych partnerov spája spoločnosti bez ohľadu na sektor. Nezáleží na tom, či ide o dodávateľa kancelárskych pomôcok, IT služieb alebo prenajímateľa priestorov. Možnosť oprieť sa a nechať veci plynúť s istotou kvalitného výsledku je sloboda, ktorú ocenia tí najlepší. 

Prioritou Komerční banky Slovakia je poskytnúť vám v biznise túto formu slobody. 

HISTÓRIA 

1995 Začiatok pôsobenia KB na Slovensku pod názvom Komerční banka Bratislava, a.s.
 
2001 Začlenenie Komerční banky do nadnárodnej skupiny Société Générale (SG)
 
2011 Transformácia Komerční banka Bratislava, a.s na KB Slovakia, zahraničnú pobočku Komerční banky, ktorá sa zameriava výlučne na korporátnu klientelu

SÚČASNOSŤ
 
V rámci KB Slovakia ponúkame komplexné finančné riešenia pre korporátnych klientov. Od financovania projektov a priameho bankovníctva až po produkty trade finance alebo produkty investičného bankovníctva.
Ako súčasť medzinárodnej skupiny Société Générale vychádzame zo 150 ročnej tradície a unikátneho know-how. Staráme sa o 25 miliónov klientov, zamestnávame 117 tisíc ľudí a pôsobíme v 66 krajinách sveta. Našim základom je hlboká znalosť trhu a potrieb klientov, tím skúsených profesionálov chápajúcich poslanie našej práce, a vášeň pre biznis ako taký.  To všetko v súlade s prísnym etickým kódexom a dôrazom na naše pravidlo požičiavať peniaze zmysluplne.


Tieto princípy a spoľahlivosť KB i KBSK sú reflektované ratingom Komerční banky, ktorý je dlhodobo nadštandardný A/A1/A a rating Société Générale je rovnako stabilný. 

Dnes pôsobíme na slovenskom trhu s troma ďalšími sesterskými spoločnosťami. Prvou je ESSOX Finance zaoberajúca sa spotrebiteľskými pôžičkami, druhou Ayvens - operatívny lízing osobných a úžitkových vozidiel, a napokon SGEF poskytujúca financovanie dopravných a priemyselných technológií. Aj vďaka tomu dokážeme našim klientom priniesť unikátne príležitosti nielen na lokálnom trhu, ale aj v rámci medzinárodného priestoru pod záštitou skupiny Société Générale. 

Pridajte sa medzi našich úspešných klientov a budujme spolu lepší svet.